İstanbul
14 Haziran, 2024, Cuma
 • DOLAR
  32.50
 • EURO
  34.95
 • ALTIN
  2409.7
 • BIST
  10391.89
 • BTC
  66706.79$

BİR KAPTANIN SEYİR DEFTERİ

08 Eylül 2023, Cuma 21:47

Yakışıklı yağız, bir baltaya sap olmamış biriydi o adam. Zaman içinde birçok yerlerde yöneticilik yapmış, kültürlü olmasına rağmen ruhunun hovarda oluşu başarısızlıkları getirmişti. Her girdiği işte hevesle çalışır, bir müddet geçince yakınmaları başlar, en sonunda ceketini alıp gelirdi. Vardı bir sevdiği. Başarılı bir iş kadınıydı. Tanıyanlar istemeyip uyarsada bu kızı o inandı erkeğine. Evine reis gönlüne efendi yaptı.

Coşkuyla evine geldi adam. Kaptan başvurularında bulunmuş, kazanmıştı. Dört yıl su gibi geçmiş lisans derecesiyle mezun olmuş, staj  dönemini tamamlamak için adımını atmıştı. Hayallerini ertelememiş sevginin gücüyle hareket etmiş Gemi Adamları yetenek sınavını başarıyla geçerek Kaptan olmuştu. Her limanda bir sevgilisi olan meslektaşlarına inat. Gönlünün sultanını onurlandırmış  kendini ispat etmişti.

GEMİSİNİ YÜRÜTEN KAPTANDIR

Seferlerinde mutluluğun gücüne inandığından  nikah bile kıymış, yetenekli ve becerikli olduğunu önce kendine, sonra  çevresine kanıtlamıştır. Bu hikayeye şahitliğim olduğundan bende kendime pay çıkardım. Beceriksizlik başarısızlık bazen sevdiğiniz işi yapmamanızdan ve hayata,işimize sıkı sarılmamanızdan olabilir.Unutmayın. Avucunuzdaki serçeyi çok sıkarsak ölür. Çok gevşek bırakırsak uçar gider.

Sevgiyle kalın

 

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.